Българският шампион „Лудогорец“ излиза в битка срещу израелския „Апоел“ (Беер Шева) в мач-реванш от третия предварителен кръг за Шампионската лига. Срещата на „Лудогорец Арена“ започва в 21:30 ч. тази вечер. Тя ще се предава директно по „Диема Спорт“.

„Лудогорец“ започва срещата с пасив от два гола. При гостуването си в Израел разградчани допуснаха загуба с 0:2. Головете за „Апоел“ бяха отбелязани от Антъни Нуакаеме в 19-ата минута, след колективна грешка в отбраната на орлите и от резервата Михаел Охана в 79-ата минута.

За да продължи в плейофите на Шампионската лига „Лудогорец“ трябва да отбележи поне три безответни гола. В противен случай разградският тим ще поеме към Лига Европа.

До момента „Лудогорец“ никога не е отпадал в третия предварителен кръг на Шампионската лига. На този етап разградчани са отстранявали два пъти „Партизан“, а един път са елиминирали „Цървена звезда“.

„Чака ни много сериозен и труден мач срещу добър противник. Вярно е, че резултатът е негативен за нас. Направихме доста сериозен анализ на играта. Трябва да променим нещо, за да имаме краен успех“, коментира вчера наставникът на разградчани Георги Дерменджиев. „Във футбола абсолютно всичко е възможно“, допълни той.

Мачът тази вечер ще бъде ръководен от холандеца с турски произход Сердар Гюзюбуюк.