Снимка: Ludogorets.com

Българският първенец Лудогорец победи израелския Апоел (Беер Шева), но отпадна от Шампионската лига (ШЛ). Мачът в Разград завърши 3:1, а общият резултат от двете срещи е 3:3. Апоел обаче продължава заради гола си на чужд терен. Лудогорец ще се бори за участие в груповата фаза на Лига Европа.

Срещата започна по най-добрия начин за разградчани. Резултатът беше открит още в 9-ата минута. Триходова комбинация между Кафу, Марселиньо и Вандерсон намери последния в страхотна позиция. Халфът засече центрирането на Марселиньо и изведе орлите напред.

Десетина минути преди почивката резултатът стана 2:0. Дяков намери Вандерсон на ръба на засадата. Той се измъкна, финтира вратаря Хаймов и вкара топката в празната мрежа. Така Лудогорец елиминира пасива си от първата среща в Израел, където загуби с 0:2 и общият резултат от двете срещи бе изравнен.

В 56-ата минута разградският тим достигна до трети гол. След разбъркване в наказателното поле Кешеру плъзна топката към Марселиньо, който с воле с десния крак вкара в мрежата на Апоел.

Само пет минути по-късно обаче Апоел отбеляза гол, който се оказа решаващ за развръзката. Мохамед Гадир се озова непокрит на добра позиция и след рикошет в крака на Моци, топката излъга вратаря Браун и спря в мрежата.

10 минути преди края Марселиньо вкара гол, който беше отменен заради засада.

В 85-ата минута Джон Огу пропусна дузпа за Апоел. Тя бе отсъдена заради игра с ръка на Пластун, но нигериецът прати топката над вратата.

В края на срещата Охана получи червен картон, което позволи на разградчани да се настанят трайно в полето на гостите, но до гол не се стигна.