С гол от съблекалнята, както се изразяват често недоволните запалянковци, още в 3-тата минута на мача нападателят на домакините от „Бенковски“ (Бяла) Вечеславов откри резултата, останал сам срещу вратаря на „Хитрино“ – 1:0. Прекаленото самочувствие на гостите, които са трети във временното класиране, едва не им изигра лоша шега срещу носещия „червения фенер“ в групата тим на „Бенковски“.

Въпреки, че през втората част на мача гостите пренесоха играта изцяло в половината на домакините, нападателите на „Хитрино“ не успяваха да отбележат гол. Едва в 75-та минута резервата Расим Нурханов успя, след разбъркване в полето на „Бенковски“, да отбележи изравнителния гол за 1:1.  В края на срещата домакините чрез Владимиров за малко да отнесат и трите точки в актива си, но след удара на играча на „Бенковски“ топката срещна гредата.