Хърватска радост след първия гол.

На стадион „Калининград“ на едноименния руски град отборът на Хърватия във валсово темпо приспа тима на Нигерия, принуждавайки го сам да си изработи и двата гола. Така в група „D“ „шахматистите оглавиха класирането с 3 точки и голова разлика от 2:0 следвани от Аржентина и Исландия с по 1 точка, последна в групата е Нигерия с 0 точки.

В 32-ата минута Модрич подаде топката на Ребич, който отправи удар към противниковата врата, но коженото кълбо рикошира в нигерийски играч и излезе в ъглов удар. След неговото изпълнение топката се удари в крака на Охенекаро Етебо и влезе във вратата на Нигерия за 1:0. В 39-ата минута хърватите можеха да удвоят резултата след центриране на Ракитич, но ъопката след удара с глава на Крамарич профуча на сантиметри от рамката на вратата.

Най-доброто си голово положение нигерийците създадоха в 45-ата минута, когато Иоуби стреля силно от границата на наказателното поле, но Ловрен изби топката с крак.

Второто полувреме започна с познатото приспивно темпо като топката сновеше основно в централната част на терена. В 60-ата минута Игало се опита да съживи трибуните, но след удара му с глава хърватският вратар Субашич спаси. Десет минути по-късно Манджукич беше повален в наказателното поле от Уилям Еконг и съдията Джанлука Роки от Италия наду свирката, показвайки бялата точка. Дузпата изпълни Лука Модрич, който с техничен удар направи резултата 2:0 за „шахматистите“.

До края на мача хърватите отново в спокойно темпо запазиха контрол над играта и не оставиха никакво съмнение, че бяха през всичките 90 минути по-добрия отбор на терена.