„Лудогорец“ и „Крусейдърс“ изиграха първия мач от предварителния кръг на Шампионската лига  при резултат 7:0 на стадион „Лудогорец Aрена“.  Преди началото на мача „Лудогорец“ откри най-модерния сектор за гости в България. Той е копие на трибуна „Моци“, като са използвани същите висококачествени материали, с които е построен и сектор „В“. За комфорта на гостуващите фенове е обособена кетъринг зона, санитарни възли, включително с топла вода, и стая за първа помощ. Достъпът до местата на сектор „Г“ ще става през турникети, които допълнително увеличават сигурността на „Лудогорец Арена“.

Резултата в срещата oткри Марселиньо в 25-ата минута, а Браун си отбеляза автогол пет минути преди края на първото полувреме. В 53-ата минута Кешерю реализира трето попадение, а Марселиньо се разписа за втори път в 66-ата минута. На 7:0 покачи резервата Якуб Шверчок с три бързи гола в 73-ата, 78-ата и 80-ата минута.

Разградчани можеха да открият резултата още в третата минута. Тогава Марселиньо изведе великолепно Вандерсон сам срещу вратаря, но бразилецът бе застигнат от бранител на гостите и не успя да отправи удар.

Въпреки твърдата, а на моменти и доста груба игра на „Крусейдърс“, натискът на „орлите“ даде резултат в 25-ата минута. Кампаняро изведе отлично Сисиньо по дясното крило. Десният бек на „орлите“ върна към Марселиньо, който овладя топката и с техничен шут по земя отбеляза – 1:0 за Лудогорец. В 40-ата минута Мисиджан преодоля двама футболисти на гостите, озова се сам срещу вратаря и стреля, но в аут. Секунди по-късно „Лудогорец“ вкара втори гол. Вандерсон и Кешерю комбинираха добре отляво, румънецът нахлу в наказателното поле и центрира остро към Мисиджан, а в опита си да спре подаването Браун прати топката в собствената си врата.

Българският шампион продължи да доминира и след почивката, което даде резултат още в 53-ата минута. Натанаел центрира много добре към Клаудиу Кешерю и румънецът вкара от 5-6 метра с глава за 3:0. В 66-ата минута резултатът набъбна на 4:0. Марселиньо подаде към Мисиджан, който му върна с пета. Бразилецът овладя и след шут с десния крак от 20 метра не остави шанс на северноирландския вратар.

В 73-ата минута лудогорци вкараха пето попадение. Мисиджан пусна в коридор на Марселиньо, който центрира към резервата Якуб Шверчок. Полякът овладя на гърди и след шут от воле разстреля О`Нийл – 5:0 за Лудогорец.

Таранът продължи наказателната си акция и пет минути по-късно, когато се възползва от грешка в отбраната на Крусейдърс, преодоля техния страж и покачи на 6:0. В 80-ата минута Шверчок оформи своя хеттрик, когато се възполза от нова грешка на северноирландската отбрана, излезе сам срещу вратаря, преодоля го без проблем и вкара за 7:0.