За първенство на Североизточна трета футболна лига – VIII кръг „Светкавица“(Търговище) в битка за лидерство в групата загуби у дома от другия претендент „Ботев“(Нови пазар) с 0:2. Головете за гостите отбелязаха Николай Николаев в 70-ата минута и Симеон Симеонов в 75-ата митута. В 80-ата минута Михаил Паскалев натресе гредата на домакините. За успеха на новопазарци най-голяма заслуга освен голмайсторите има вратарят Тодор Тодоров спасил много критични ситуации в наказателното си поле.

След тази победа тимът на „Ботев“ (Нови пазар) оглави класирането в лигата с 19 точки и голова разлика 17:10 като на практика не може да бъде изместен от лидерската позиция, тъй като отборът на „Суворово 1“ в този кръг почива и остава с актива си от 18 точки.

В следващия девети кръг на 20 октомври (събота) от 16 часа „Ботев“ (Нови пазар) ще е домакин на „Кубрат 2016“ (Кубрат).

Отборите на „Спартак“ и „Калиакра“ завършиха 1:1 в мач от VIII кръг в Североизточната трета футболна лига на стадион „Локомотив“ във Варна. Гостите откриха резултата в 38-ата минута след детинска грешка на завърналия се на вратата на варненци след 5 месеца отсъствие Мирослав Марков. Той тръгна да лъже съперник, но ритна топката в крака му и след рикошета тя влезе в празната врата – 0:1.

Преди това Валентин Веселинов от „Спартак“ изтърва да се разпише на два пъти от чисти позиции. Още във 2-ата минута халфът би в аут, а по-късно след негов шут кълбото се отби от бранител.

След почивката „Спартак“ продължи да има тотално превъзходство и играта се водeшe пред пеналта на гостите. Логичното се случи в 72-рата минута, когато Валентин Веселинов най-после се разписа с красив гол от воле и изравни – 1:1. Спечелената точка позволи на „Спартак“ да се изкачи на третото място в таблицата за временно класиране с 16 точки, колкото има и „Светкавица“, но варненци са с по-добра голова разлика.

В следващия девети кръг „Спартак“ (Варна) ще бъде гост на „Суворово 1“ в Суворово на 21 октомври (неделя) от 16 часа.