На шуменски терен домакините от „Хитрино“(в лилав екип) надиграха категорично „Светкавица“ от Търговище с 6:1.

След като „Ботев“ (Нови пазар) почиваше в този XI кръг на лигата „Суворово 1“ без проблеми на собствения си терен срещу гостуващия „Волов“ (Шумен) спечели с категоричното 6:0 и оглави еднолично временното класиране. Още през първото полувреме домакините отбелязаха набързо четири безответни гола в мрежата на шуменци и не оставиха никакви съмнения в пълното си превъзходство, което потвърдиха и през втората част на играта, реализирайки още два гола за крайното 6:0.

Третият участник от Шуменска област в Североизточната трета лига „Хитрино“ също постигна разгромен резултат срещу един от водещите отбори в групата „Светкавица“ от Търговище с 6:1, като и седемте гола паднаха през втората част на мача. Първото полувреме премина под диктовката на гостите, които пропуснаха няколко голови положения.

Второто полувреме започна с два бързи гола за „Хитрино“. Първият от тях падна в 47-ата минута след самостоятелен рейд на влезлия през втората част Ивелин Василев, а вторият бе дело на Мехмед Сабри в 52-ата минута. Само две минути по-късно отново Ивелин Василев увеличи резултата на 3:0. В 60-ата минута голмайсторът на „Светкавица“ Юлиян Загоров отбеляза гола на честта – 3:1. Домакините от „Хитрино“, които играха на шуменския стадион „П. Волов“, не допуснаха ново попадение във вратата си, а с нови три гола в 75-ата минута на Мехмед Сабри, в 82-ата минута на Ивелин Василев (направил хеттрик в мача) и на Христо Александров в 85-ата минута оформиха крайния резултат 6:1.

„Спартак 1918“ (Варна) записа убедителен успех с 6:0 над „Устрем“ (Дончево). Илиян Неделчев откри резултата в осмата минута на двубоя, а в самия край на първото полувреме Даниел Димитров удвои разликата. През втората част домакините стигнаха до още четири гола само в рамките на 15 минути. Илиян Неделчев се разписа за втори път в 62-ата, Валентин Веселинов бе точен в 71-ата и 73-ата, а влезлият като резерва Благовест Гачев сложи точка на спора в 77-ата. Спартаклии изпуснаха още няколко положения за гол.