Явно ще бъдем свидетели и през пролетния сезон на посредствени игри от страна на два от представителите на Шуменска област в Североизточната трета футболна лига – отборите на „Ботев“(Нови пазар) и „Волов“(Шумен), ако съдим по слабия им старт в началото на новия полусезон. И докато за „Волов“ това изглежда по-логично, като се има предвид, че в неговия състав преобладават много млади играчи, без опит сред мъжете, то за „Ботев“ отчайващата загуба, макар и от водача на лигата „Суворово“ с 0:10, отеква като звучен шамар за неговите привърженици от Нови пазар. Вярно, че отборът беше напуснат в навечерието на пролетта от най-опитните състезатели, както и от старши треньора, поради липсата на пари за издръжката на клуба, но подобен рязък спад в играта на тима от Нови пазар едва ли някой е очаквал.

На собствения си терен в Шумен възпитаниците на Стоян Чешмеджиев успешно се противопоставяха на гостите от „Светкавица“(Търговище) само през първото полувреме, завършило при равен резултат – 0:0. По-опитните футболисти на „Светкавица“ успяха в крайна сметка да победят с 2:0.

Резултати от XVI кръг:

Спартак 1918 (Варна) – Септември 98 (Тервел) –  3:0

Калиакра (Каварна) – Бенковски (Бяла, обл.Русе) –  3:0

Хитрино (Хитрино) – Тополи 2010 (Тополи)  – 0:0

Суворово 1 (Суворово) – Ботев (Нови пазар) – 10:0

Волов (Шумен) – Светкавица Търговище (Търговище) – 0:2

Устрем Д (Дончево) – Кубрат 2016 (Кубрат)

Локомотив (Русе) – почива

Класиране:

  1. Суворово 1 (Суворово) 15   12   2   1   48:8    38
  2. Спартак 1918 (Варна) 15    9   6   0   45:14   33
  3. Хитрино (Хитрино) 15    9   4   2   31:13   31
  4. Ботев (Нови пазар) 15    9   2   4   27:26   29
  5. Светкавица (Търг.)   15    8   4   3   29:17   28
  6. Септември 98 (Тервел) 15    6   3   6   24:24   21
  7. Локомотив (Русе) 14    5   4   5   17:18   19
  8. Калиакра (Каварна) 15    4   4   7   20:26   16
  9. Кубрат 2016 (Кубрат) 14    4   3   7   24:22   15
  10. Тополи 2010 (Тополи) 14 4   3   7   14:21   15
  11. Бенковски (Бяла) 15 2   4   9   12:38   10
  12. Устрем Д (Дончево) 14 1   2  11    9:37  5
  13. Волов (Шумен) 14 0   3  11    7:43   3

Следващия XVII кръг:

2 март 2019, събота, 15:00 ч:

Тополи 2010 (Тополи) – Калиакра (Каварна)

Ботев (Нови пазар) – Спартак 1918 (Варна)

Септември 98 (Тервел) – Устрем Д (Дончево)

Светкавица (Търговище) – Локомотив (Русе)

3 март 2019, неделя, 15:00 ч:

Бенковски (Бяла, обл.Русе) – Суворово 1 (Суворово)

Кубрат 2016 (Кубрат) – Волов (Шумен)

Хитрино (Хитрино)  – почива

Коментари

коментар

1 Коментар

Отзиви

Моля, напишете вашия коментар
Вашето име