След много оспорван втори мач от полуфиналната серия, игран днес в Шумен, шуменските хандбалистки победиха съперничките си от Велико Търново с 27:22 (14:10) и изравниха победите след загубата си преди четири дни с един гол разлика от „Етър“. Така „Шумен“ и „Етър“ ще се срещнат в решителен трети мач, в който ще определят кой ще играе във финала за шампионската титла при жените. По регламент третата среща ще се състои във Велико Търново на 25 април (четвъртък).

Срещата в „Арена Шумен“ започна с размяна на голове и едва в 10-ата минута шуменки поведоха с два гола (6:4). Последваха две последователни дузпи за „Етър“ и разликата бе сведена до един гол. Постепенно „Шумен“ се отърси от напрежението и в края на първото полувреме се отеглиха на почивката с 4 гола разлика – 14:10.

След силно начало на второто полувреме „Шумен“ натрупа 6 гола аванс. Последваха силни минути за „Етър“, който успя да стопи преднината на домакините само до един гол – 20:19. До обрат не се стигна, напротив „Шумен“ поведе с два гола – 23:21. Това като че ли смути гостенките, които започнаха да грешат, а освен това пет минути преди края на мача останаха и с човек по-малко на игрището. „Шумен“ натисна и затвори мача при резултат 27:22.