„Хитрино“ отвя русенския „Локомотив“ с 5:0 в мач от XXIII кръг на лигата. Домакините се възползваха от отсъствието на основни играчи в тима на русенци и набързо поведоха в резултата в 8-ата минута с гол на Преслав Пасев – 1:0. Още два гола паднаха в 22-ата и 25-ата минута, чийто автор отново бе Преслав Пасев. През втората част на играта с голове на Мехмед Сабри в 68-ата минута и на Ивелин Василев в 72-ата минута „Хитрино“ оформи крайния резултат – 5:0.

Победата на „Хитрино“ затвърди тима в челната шестица за втората фаза на първенството в лигата.

„Септември 98“ (Тервел) успя да победи с 2:0 домакините от „Ботев“ (Нови пазар). Първото полувреме завърши без отбелязани голове. В самото начало на втората част с гол на Стефан Стефанов гостите поведоха с 1:0. Точка на мача в 80-ата минута сложи Михаил Михайлов, отбелязвайки втория гол за „Септември 98“.

Футболистите на „Волов“ започнаха добре мача си в Каварна, след като от пряк свободен удар усппяха да открият резултата след груба грешка на вратаря на домакините. Едва в самия край на първото полувреме „Калиакра“ чрез Андреев успя да изравни – 1:1.

Втората част на срещата започна с гол във вратата на „Волов“, реализиран след разбъркване в наказателното поле на гостите при изпълнение на корнер от домакините. Малко по-късно шуменци също след добре изпълнен ъглов удар успяха да изравнят – 2:2. За съжаление силите на гостите стигнаха до тук. В оставащото до края на мача време „Калиакра“ реализира 5 безответни гола във вратата, пазена от Добромир Дочков. Техни автори станаха Стоянов, Николов, Михайлов, Димитров и автогол на играч на „Волов“ за крайното 7:2.

На подгизналия от дъжда терен в с. Тополи, едноименният отбор и гостите от „Светкавица“ (Търговище) направиха 1:1, в мач с поделено надмощие. Първи към тежкия терен се приспособиха гостите и в 25-ата минута чрез Симеон Симеонов откриха резултата – 0:1. Домакините реагираха с напористи атаки към вратата на „Светкавица“ и в края на полувремето, след отсъдена дузпа имаха възможност да изравнят резултата, но изстреляната от Симеон Николов топка срещна гредата.

Втората част на играта премина при поделено надмощие, но гол не падаше. В 88-ата минута за игра с ръка на футболист от „Светкавица“ в наказателното поле беше отсъдена втора дузпа в полза на домакините. Славомир Събков бе точен от бялата точка и донесе равенството на „Тополи“ – 1:1.

Без проблеми „Суворово“ победи с 5:1 гостите от „Устрем“ (Дончево) и отново оглави класирането с 2 точки преднина пред „Спартак“ (Варна), чийто тим почиваше в този кръг.

В другия мач, игран днес, „Бенковски“ (Бяла) победи с 2:1 „Кубрат 2016“ и се придвижи с едно стъпало по-нагоре в класирането, измествайки „Устрем“ (Дончево).