"Спартак" (Варна) отново се завърна в професионалния футбол.

След пауза от 4 години „Спартак“ (Варна) се завърна в професионалния футбол. Това стана факт, след като варненци победиха „Светкавица“  в Търговище  с 2:1 в двубой от XXIX кръг на лигата. Спартаклии взеха 14-а поредна победа и два кръга преди края са недостижими на върха, тъй като са с преднина от 12 точки пред втория „Суворово“, който има два мача по-малко.

Гостите от Варна поведоха през първото полувреме с 2:0 след голове на Валентин Веселинов в 17-ата минута и Стефан Иванов в 31-вата, а в 45-ата минута Васко Боев изтърва дузпа. След неговия шут от бялата точка топката премина край вратата.

Срлед почивката Севдалин Стайков („Спартак“) си вкара автогол в 58-ата минута и домакините намалиха на 1:2.

Гостите от „Септември 98“ (Тервел) спечелиха трите точки след като победиха с 2:1 „Хитрино“ на стадион „П.Волов“ в Шумен в среща от ХХIХ-ия кръг на лигата. Мачът започна с натиск на домакините, но бърз гол така и не падна.  От своя страна „Септември 98“ разчиташе на контраатаки, но първото полувреме така и завърши без отбелязване на гол.

След като през първите 45 минути и двата отбора не реализираха гол, в 58-ата минута, след изпълнение на ъглов удар, Младен Димитров с глава отклони топката във вратата на домакините – 0:1. Дванадесет минути по-късно отново след бърза контраатака на „Септември 98“ главният съдия отсъди дузпа в полза на гостите за нарушение срещу противников нападател в наказателното поле на вратаря на „Хитрино“ Дилян Димов. Танер Юсню бе точен от бялата точка и покачи на 0:2. В 75-ата минута наказателен удар беше отсъден и в полза на „Хитрино“ за нарушение срещу Ивелин Василев в пеналта на гостите и Явор Тодоров беше точен за домакините, отбелязвайки за крайното 1:2.

В Шабла домакинът „Калиакра“ (Каварна) трудно се наложи над гостуващия „Волов“ (Шумен) с 3:2. Първата част на мача премина под диктовката на „Калиакра“ и логично завърши 3:1 в полза на домакините от Каварна. През второто полувреме ролите на терена се смениха и шуменци бяха близо до изравняване на резултата, но за съжаление успяха да реализират само един гол за крайното 3:2 за „Калиакра“.

„Суворово“ отнесе с 9:0 гостите от „Ботев“ (Нови пазар). Сравнително равностойно премина първата част на мача, в която домакините отбелязаха „само“ два гола. Второто полувреме бе истински кошмар за „Ботев“, който инкасира още седем безответни гола и само пропуските на нападателите на „Суворово“ не направиха загубата да е с двуцифрено изражение.