Хандбалистките на "Бъки" (Габрово) отново спечелиха шампионската титла на България.

В годината, в която отбелязва 20 години от своето създаване, ХК „Бъки“ направи исторически за клуба златен дубъл. След като по-рано през годината завоюваха Купа България габровските хандбалистки вдигнаха и шампионската титла на страната след като победиха отбора на „Шумен 98“  с резултат 28:24 (13:9). Лидия Ковачева и съотборничките ѝ надиграха състава на „Шумен 98“  в изпълнената със зрители „Арена Шумен“ и с 2:0 победи спечелиха Суперфинала на Държавното първенство при жените. Това е четвърта титла за женския тим на клуба и втора поред, след успеха през миналата година.

Мачът за шуменки започна зле, тъй като габровки набързо поведоха с 4:0 и до средата на първата част вече водеха със 7:1, като единствения гол за домакините бе дело на Глория Павлова едва в 8-ата минута и то от дузпа. Едва тогава тимът на „Шумен 98“ се окопити и започна да вкарва на свой ред голове, като полувремето проключи при резултат 13:9 в полза на „Бъки“.

Втората част на срещата също не започна добре за шуменки, които още в началото инкасираха нов гол. Чест им прави, че независимо от негативното развитие на резултата, те се вдигнаха на щурм и успяха да реализират три безответни гола и да намалят разликата до 2 попадения (12:14). По-късно „Шумен 98“ се озова в намален състав от 4 състезателки, тъй като две хандбалистки на домакините бяха отстранени от игра за по 2 минути. Въпреки това шуменки запазиха головата разлика при 14:16. И когато всички очакваха, че след завръщането в игра на изгонените две състезателки ще настъпи обрат в полза на „Шумен 98“, стана точно обратното – последва отпускане в състава на домакините и габровки се възползваха от това и увеличиха аванса си на 21:17. Последва нов щурм на шуменки и 8 минути преди края на мача успяха да намалят аванса на „Бъки“ само до един гол – 22:21. Последваха две резултатни атаки и към двете врати, след което опитните хандбалистки на Габрово се възползваха от грешни отигравания на съперничките си и дръпна напред с 24:22, а после успя да добави нови два гола и по този начин на практика реши мача. Последваха размяна на нови голове, но до обрат не се стигна и последният съдийски сигнал дойде при резултат 28:24.

След края на мача хандбалистките на „Бъки“ вдигнаха шампионската купа, а на момичетата от „Шумен 98“ бяха връчени сребърните медали и вицешампионската купа.