„Спартак“ (Варна) и „Хитрино“ поделиха по една точка, в мач игран в морската столица.

„Спартак“ (Варна) и „Хитрино“ направиха 1:1 в предпоследния кръг от първата шестица на лигата. Така варненци продължават да са без загуба този сезон. Преди началото на срещата домакините получиха Купата и златните медали за гарантираното първо място и влизането във Втора лига. Румен Николов откри резултата за „Спартак“ с дежурния си гол в 10-ата мин., а в 42-ата гостите изравниха. Тимът на Енгибар Енгибаров игра без титулярите Боян Илиев и Александър Йовчев. Домакините имаха своите положения за успех, но нямаха късмет да отбеляжат второ попадение.

В последния кръг спартаклии гостуват на „Септември“ (Тервел) на 24 май (петък).

„Ботев“ (Нови пазар) загуби с 1:3 от „Септември“’98 (Тервел) последното си домакинство за това първенство в среща от ХХХ-тия кръг на лигата.  Новопазарци започнаха срещата прибрани в собствената си половина на терена и в началото поддържаха равенството в играта, като дори на два пъти самотният в предни позиции Димитър Димитров бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но пропусна да отбележи. В 39-ата минута Димитров отчасти се реабилитира за двата си пропуска, когато изпълни отлично ъглов удар и качи топката на главата на Васил Христов за 1:0 за „Ботев“. За съжаление само 5 минути по-късно, след центриране от пряк свободен удар топката попадна в Танер Юсню и отблизо той изравни – 1:1.

Второто полувреме премина изцяло под диктовката на гостите, които с два гола на Стефан Стефанов в 59-ата минута и на Георги Йорданов в 70-ата минута спечелиха с 3:1.

В следващия, последен, ХХХI –ви кръг на 24 чай (петък) от 17,00 ч. „Ботев“ гостува на „Светкавица“ (Търговище), докато „Септември’98“ приема у дома лидера на групата „Спартак“ (Варна), който от есента ще играе във Втора професионална лига.

Като домакин „Суворово“ безпроблемно се наложи над гостуващия тим на „Светкавица“ (Търговище), като през първото полувреме суворовци отбелязаха само един гол. През втората част на мача домакините не оставиха никакво съмнение в пълното си превъзходство и добавиха нови 2 гола за крайното 3:0.

В следващия, XXXI кръг, „Суворово“ гостува на „Хитрино“, а „Светкавица“ е домакин на „Ботев“ (Нови пазар).

„Тополи 2010“ спечели с минималното 1:0 домакинството си на „Кубрат 2016“. Въпреки пълното си превъзходство през целия мач, домакините се добраха до победния гол в края на двубоя, чрез Христо Станев. С тази победа „Тополи“ заеха осмото място във временното класиране.

В следващия ХХХI-ви кръг на 24 май (петък) от 17,00 ч. „Тополи 2010“ гостува на „Калиакра“ (Каварна), а „Кубрат 2016“ ще почива.