В мач от XXX кръг на лигата „Волов“ (Шумен) победи като домакин гостуващия отбор на „Бенковски“ (Бяла) със 7:0. За тази среща гостите от Бяла бяха събрали едва 11 играчи, които изиграха 90-те редовни минути, плюс добавеното време, без да имат възможност за нито една смяна. Това, както и силно пониженото самочувствие на футболистите от „Бенковски“, даде отпечатък на играта им и показва донякъде защо се стигна до тази тежка загуба за гостите.

Усетили представилата им се възможност за убедителна победа футболистите на „Волов“ започнаха непрестанните си атаки още след първия съдийски сигнал на мача. Първи за 1:0 се разписа капитанът на домакините Симеон Савов. До края на първата част нови три гола добавиха Христо Димитров в 35-ата минута, Сонер Кязим в 42-ата минута и Теодор Тодоров в 44-ата минута.

Головата серия продължи и през второто полувреме, като в 59-ата минута Сейхан Ахмед отбеляза за 5:0. След този гол настъпи известно отпускане в редиците на домакините и в разстояние на около 2 минути те можеше да бъдат наказани от гостите. Първо в 62-ата минута от пряк свободен удар, битата от играч на „Бенковски“ топка мина опасно близо над напречната греда, а минута по-късно Димитър Живков изскочи зад защитата на „Волов“, но след удара му топката не улучи вратата. В ответната атака Сонер Кязим направи 6:0, а седмото попадение бе дело на Иван Цонев.

Тази победа може би предотврати отпадането на отбора на „Волов“ от Североизточната лига. В оставащите три кръга на първенството шуменските футболисти имат да изиграят два мача като в първия от тях те ще гостуват на 24 май в село Дончево на местния „Устрем“, в XXXII кръг на 29 май шуменци ще почиват, а на 1 юни, в последния XXXIII кръг ще бъдат домакини на „Локомотив“ (Русе).