Домакинството на „Шумен 2007“ от 10-ия кръг на лигата срещу „Черноломец“ (Попово) се оказа много трудно. С добрите си игри досега в първенството гостите, натрупали самочувствие, започнаха мача с настървение и още от началото диктуваха темпото на играта. Това доведе и до ранен гол в тяхна полза още в 19-ата мин., когато Диян Димитров след удар с глава изпрати топката в мрежата на домакините за 0:1. Опитът на „Шумен 2007“ да изравни резултата в рамките на първото полувреме се оказа напразен. Нещо повече,  в самия край на първата част Калин Иванов от тима на гостите можеше да удвои головата разлика, но пропусна.

Второто полувреме започна злополучно за шуменци, след като в 52-ата мин. авторът на първия гол Диян Димитров надбяга защитата на домакините и с точен пас намери Беадир Беадиров, който отбеляза за 0:2. Въпреки негативния резултат „Шумен 2007“ се вдигна на щурм, довел  в 58-ата минута до отсъждане на дузпа в негова полза, която капитанът на шуменци Юлиян Загоров превърна в гол за 1:2. Само 5 минути по-късно отново Загоров вкара втори гол за 2:2. В оставащите почти 30 минути до края на мача и двата отбора хвърлиха сили за да спечелят трите точки, но така и не успяха да отбележат нов гол.

В Хитрино местният отбор загуби с 2:5 от „Устрем“ (Дончево) в мач от 10-ия кръг на лигата. За гостите това бе шеста победа от началото на първенството, а с най-голям принос за нея бе нападателят Кристиян Димитров, отбелязал три гола във вратата на домакините. Първият от тях голмайсторът на „Устрем“ вкара малко след първия съдийски сигнал за мача. Бързо след това „Хитрино“ успя да изравни за 1:1. Радостта на домакините бе кратка, защото гостите, чрез Станислав Иванов покачиха на 2:1 след гол от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на домакините. Минути преди последния съдийски сигнал за края на първото полувреме „Устрем“  увеличи резултата на 3:1 с гол на Станимир Андонов.

Второто полувреме започна с по-добра игра на „Хитрино“, която се увенча с домакински гол за 2:3. Надеждите на домакините за пълен обрат в резултата се оказаха напразни след като Кристиян Димитров отбеляза нови два гола (първият от дузпа, а вторият след самостоятелен рейд в противниковата защита) за крайното 5:2 в полза на „Устрем“ (Дончево).

С гол в последната минута на мача „Добруджа“ спечели в Бяла срещу местния „Бенковски“ с 2:1. Срещата не започна добре за гостите, след като в средата на първото полувреме Илия Ковачганев изненада с удар от около 60 метра излезлия твърде напред вратар на „Добруджа“ Иван Василев за 1:0 в полза на домакините. Едва в 40-ата минута 18-годишния Стефан Митев възстанови равенството, възползвайки се от неумело изчистената от защитник на домакините топка за да я прати в мрежата на „Бенковски“. В 90-ата минута защитникът на „Добруджа“ Мартин Дичев с удар от около 15 метра отбеляза победния гол за добруджанци.