Победната серия на „Добруджа“ по терените на Североизточна трета лига продължи и в Шумен. Добричлии надиграха едноименния местен отбор с 4:0 пред около 30 жълто-зелени фенове в сектора за гости на стадион „Панайот Волов“. Това бе 11-а поредна победа за „Добруджа“ в първенството.

Гостите поведоха след автогол в 18 мин. Денис Кадир покачи на 2:0 в 36 мин. след центриране на Мартин Дичев. Веднага след почивката Денис Кадир записа и асистенция, като предостави топката на младия си съотборник Стефан Митев, който, секунди след като се появи в игра, отбеляза за 3:0. Последният гол в мача бе дело на Кристиян Петков. В 64 мин. нападателят на „Добруджа“ бе изведен сам срещу вратаря на „Шумен“ Калин Младенов, финтира го и оформи категоричната победа на своя отбор.

В мач от 12-ия кръг „Хитрино“ на собствен терен най-после успя да зарадва привържениците си, побеждавайки с 3:0 гостите от „Бенковски“ (Бяла). Личеше си, че хитринските футболисти излязоха нахъсани и още след първия съдийски сигнал обградиха наказателното поле на съперника, но въпреки непрекъснатия натиск на домакините до края на първото полувреме гол не падна. За сметка на това второто полувреме започна с гол на Ивелин Василев – 1:0. Вторият гол бе дело на Мартин Иванов десет минути по-късно. Третото попадение реализира в края на срещата Живко Парашкевов.

Въпреки класическата победа играта на „Хитрино“ не е така убедителна, както беше през изминалото първенство и десетото място във временното класиране не може да радва привържениците на отбора.

В мач от ХII кръг „Устрем“ (Дончево) се наложи с класическото 3:0 в Нови пазар над местният „Ботев“ и излязе на второ място в класирането, непосредствено след водача „Добруджа“. Още в 10-ата мин.  „Устрем“ излезе напред в резултата с гол на  Кристиян Димитров. За състава от добричкото предградие втори гол от дузпа в 25-ата мин. отбеляза Виктор Георгиев. След половин час игра домакините останаха с човек по-малко на терена, заради груба игра на техен състезател. Последният гол в двубоя падна в 87-ата мин., а негов автор стана Станимир Андонов. Бързоногият нападател бе изведен на стрелкова позиция от Виктор Георгиев и с точен удар направи  успеха на „Устрем“ класически.