Приятна изненада поднесе на своите почитатели отборът на „Шумен 98“ в мач от 5-ия кръг в „А“ РХГ при жените, спечелвайки гостуването си на „Свиленград“ с 20:18 (11:11).

През първото полувреме шуменки играха много организирано в защита, като вратарките Стоянова и Никифорук се представиха отлично в рамката на пазената от тях врата, отразявайки силни удари. Тази стабилна игра на гостуващия тим изненада домакините и съвсем логично полувремето завърши при равен резултат 11:11.

Второто полувреме започна с безкомпромисна, често пъти и груба игра от страна на „Свиленград“, която целеше да извади от равновесие хандбалистките на „Шумен 98“. И донякъде замисълът на домакините успя и след първите 15 минути на втората част те поведоха с три гола разлика. Тогава дойде времето на опитните състезателки в тима на гостите, които поведоха на щурм отбора на „Шумен 98“ и не само изравниха но и обърнаха резултата в своя полза за крайното 20:18.

Голмайсторки за „Шумен 98“ в тази среща са Ирене Иванова с 8 гола, Юлия Таче със 7 попадения, по 2 гола отбелязаха Иванова и Бакърджиева, а 1 гол реализира Славева.

След днешната си победа хандбалистките на „Шумен 98“ имат 6 точки и заемат второто място във временното класиране. Следващият мач на шуменки е домакински срещу „Етър“ (Велико Търново) и ще се играе на 24 ноември в „Арена Шумен“.