"Хитрино" и "Ботев" завършиха при нулев резултат. Снимка Фейсбук

Победа №13 в първенството на лигата постигнаха футболистите на „Добруджа“. Добричлии не срещнаха особени затруднения срещу състава на „Светкавица“ (Търговище) и надделяха с класическото 3:0. До края на първото полувреме „жълто-зелените“ взеха преднина от два гола, като точни бяха Симеон Митев в 29-ата и Денис Кадир  – в 40-ата минута.

Търговищенци, малко след почивката, направиха две опасни слизания към добричката врата, но вратарят на добричкии Димитър Илиев спаси. Крайното 3:0 за домакините оформи Александър Георгиев в 75-ата минута.

В  XV кръг, на 30 ноември, „Добруджа“ ще гостува на „Септември“ (Тервел), който в този кръг завърши  0:0 при гостуването си на „Тополи“.

„Хитрино“ – „Ботев“(Нови пазар) не можаха да се победят и завършиха  0:0. В 87-та мин. Мартин Иванов („Хитрино“) пропусна да реализира от дузпа, като вратарят на „Ботев“  Симеон Красенов спаси отправената под напречната греда топка. Вратарят на гостите се превърна в герой на мача, спасявайки многобройни положения пред вратата си.

В самия край на срещата капитанът на гостите Димитър Димитров преодоля вратря на домакините Харун Якубов, но не можа да насочи топката в опразнената врата.

ФК „Калиакра“ (Каварна) не се яви на мача с  „Устрем“ в Дончево. Това е трето неявяване на този отбор за есенния дял за първенстовото и съгласно Наредбата за първенствата и турнирите на БФС той следва да бъде изваден от състава на лигата.

Очакванията, че гостуващият в Бяла отбор на „Шумен 2007“ ще се поздрави с победа се оказаха напразни. Гостите се добраха до едната точка след като губеха след първото полувреме от „Бенковски“ с 0:1, но през втората част успяха да вкарат два гола, срещу един на домакините, за крайното 2:2.