В последния си мач от есенния сезон хандбалистките на „Шумен“ и домакините от „Поморие“ завършиха наравно – 21:21 (11:8). Така шуменки завършват първия дял на първенството в „А“ група с актив от 7 точки, което е значително по-добре от предварителните очаквания.

Напрегнатият характер на двубоя сложи своя отпечатък  в първоначалните действия и на двата състава и не случайно за първите 10 минути на мача резултатът бе 1:1. Защитите доминираха над нападателките. С проявите си на вратата на „Шумен“ се отличиха вратарките Ирина Никифорук и Станислава Стоянова. По-настойчивите в нападение домакини успяха да вземат преднина от 3 гола и завършиха първото полувреме при резултат 11:8 в тяхна полза.

Второто полувреме започна добре за „Шумен“, който върна два гола за 10:11. За съжаление щурма на гостенките беше париран от страна на съдиите, които се престараха в отстраняването на шуменски хандбалистки от игра за по 2 минути – цели 7 пъти състезателки на „Шумен“ бяха вън от игра, докато за домакините имаше само 2 подобни наказания. Нямаше как това да не доведе до превес на „Поморие“ и резултатът набъбна до 18:13 в полза на домакините. Тука шуменки се взеха в ръце и отбелязаха 3 последователни гола за 16:18. Малко по-късно бе регистрирано и първото равенство за втората част – 20:20, веднага след което „Шумен“ поведе с 21:20. Все пак „Поморие“ се добра до късен гол за крайното 21:21.

В този мач най-много голове за „Шумен“ отбелязаха Ирене Иванова и Юлия Таче – по 6, 5 гола реализира Християна Драганова, 2 попадения вкара Кристина Иванова, а с по 1 гол завършиха Лидия Бакърджиева и Десислава Славева.

На 14 декември за Купата на България по хандбал за жени – четвъртфиналан фаза,  отборът на „Шумен“ ще гостува в Плевен на местния „Спартак“ и при победа ще се класира за полуфиналната фаза, която ще се състои на 7 март 2020 г., а финалът ще бъде на 8 март.