"Лудогорец" продължава в ШЛ с общ резултат 5:3. Снимка: ludogorets.com

Българският шампион „Лудогорец“ продължава участието си в третия предварителен кръг на Шампионската лига (ШЛ), след като разгроми литовския „Жалгирис“ с 4:1 в Разград. В първия мач преди седмица „орлите“ отстъпиха с 1:2.

Мачът започна с ранен гол за гостите. Резултатът беше открит в 14-тата минута от Нюаджи, а изравнителният гол дойде 4 минути преди почивката. Той беше отбелязан от бранителя на разградчани Натанаел.

Развръзката дойде през второто полувреме, когато в рамките на 2 минути разградчани поведоха с два гола. В 53-ата минута Вандерсон изненада вратаря на литовците, а в 55-ата Кешеру покачи на 3:1.

Резултатът беше оформен четвърт час преди края на срещата, когато Кешеру засече топката на празна врата след пас на Саша.

В третия предварителен кръг на турнира разградският „Лудогорец“ ще срещне шампиона на Израел „Апоел“ (Беер Шева), който реализира две победи и отстрани унгарския „Хонвед“.

„Миcля, че заcлyжено победихме в този мач. Имахме много възможности за попадения. Вкарахме четири гола, изпуснахме една камара положения“, коментира след срещата един от собствениците на „Лудогорец“ Георги Домycчиев. „Не мисля, че ще има още трансфери, няма нищо предстоящо като трансфер. В обратна посока е възможно“, допълни той.

С победата „Лудогорец“ прекъсна серията си от 10 поредни двубоя без успех в европейските турнири, която се простираше от август миналата година.

ЛУДОГОРЕЦ – ЖАЛГИРИС 4:1 (5:3 общ резултат)

0:1 Серж Нюаджи (15′)

1:1 Натанаел (41′)

2:1 Вандерсон (54′)

3:1 Клаудиу Кешерю (56′)

4:1 Клаудиу Кешерю (74′)

ЛУДОГОРЕЦ: Хорхе Брун, Лукас Саша, Игор Пластун, Козмин Моци, Натанаел, Светослав Дяков (к), Абел Анисе, Джонатан Кафу (81 – Върджил Мисиджан), Вандерсон (86 – Жоао Пауло), Марселиньо, Клаудиу Кешерю (88 – Джоди Лукоки)

ЖАЛГИРИС: Армантас Виткаускас, Мамаду Мбодж, Егидиус Вайткунас, Линас Климавичиус, Донован Слийнгард, Славко Благоевич, Маамане Траоре (46 – Бахрудин Атаич), Мантас Куклис, Матия Люич (77 – Диего Караско), Серж Нюаджи (65 – Витаутас Лукша), Еливелто

Жълти картони: Козмин Моци, Светослав Дяков, Натанаел, Клаудиу Кешеру (Лудогорец); Егидиус Вайткунас, Донован Слийнгард (Жалгирис).