Стотици гости дойдоха на първия рок-фест в Мадара. Снимки Радиан.бг

Мадара събра днес стотици гости на първото издание на фестивала, посветен  на бирата и хубавата рок музика.  За броени часове се изляха над 1000 литра домашна бира – пшенична, тъмна, червена, приготвена от местните майстори на пивото.

Дълги опашки за бира и кебапчета на феста в Мадара

Васко Кръпката, Подуене блус бенд и варненската рок група Кашмир пък се раздадоха за публиката и осигуриха на домакини и гости великолепен неделен празник.  

Почитателите на крафт бирата, пристигнали още преди обед, чакаха търпеливо на дълги опашки, за да дегустират производството на пивоварите от Мадара. Също толкова впечатляващи бяха и опашките пред скарите с кебапчета и кюфтета, а паркът пред читалището се оказа тесен за многобройните гости на феста.

Дъската за гладене е идеална маса

„Приготвихме маси с 400 места, но дойдоха два пъти повече хора“, каза кметът на селото и основен организатор на фестивала Неделчо Неделчев.

Кметът на Мадара Неделчо Неделчев е организатор на първия фестивал на бирата и рок-музиката

Той има амбицията да превърне феста в традиция и отсега подготвя второто издание през пролетта.