Нови 11 доказани случая на COVID-19 са регистрирани в област Разград, съобщиха от РЗИ-Разград. Според последните обработени данни заболеваемостта вече е 95,7 на 100 000 души население, което поставя областта в оранжевата зона.

От регистрираните 11 нови доказани случая 4 са в Разград, а в Кубрат са 2. По 1 са заболелите в Ушинци, Тертер, Исперих, Лозница и Брестовене.

Вчера от COVID-19 в областта са починали 2 души, които са от Разград и Самуил.

Активните случаи в област Разград са 158. От тях на домашно лечение са 105,  а хоспитализираните са 53. Под карантина са поставени 127 души.

Един нов случай на заразяване с коронавирус е регистриран за област Търговище през последното денонощие. Така общият брой на диагностицираните с COVID-19 жители на областта става 2211.

Новозаболелият е жител на община Търговище. Здравословното му състояние му не налага хоспитализиране, поради което с предписание на РЗИ-Търговище е насочен за домашна карантина. Под карантина е поставено още едно лице, имало контакт с доказано инфектирания.

Вследствие на COVID-19, в област Търговище е регистриран и един нов смъртен случай. Починал е мъж на 81 г. от община Попово, за когото към момента не са съобщени данни за съпътстващи заболявания.