Днес в Шумен пристигна втора пратка от 130 ваксини на „Пфайзер“, съобщи директорът на РЗИ д-р Пепа Калоянова.

„В момента раздаваме пристигналите дози на лечебните заведения за болнична и извънболнична помощ в областта, обясни д-р Калоянова.  С втората пратка ще бъдат имуницирани нови медицински служители от МБАЛ – Шумен, МБАЛ – Велики Преслав, КОЦ – Шумен, СБАЛК Мадара и Държавната психиатрична болница в Царев брод. Ваксинацията ще се извърши още днес.

Припомняме, че между Коледа и Нова година бяха ваксинирани първите 130 медици в Шумен. В края на декември броят на желаещите да се имунизират надхвърляше 600 души.

Третата пратка ваксини се очаква следващата седмица.