„От последната седмица Разград падна в жълтата категория по заболеваемост. Това се случва за първи път от доста време. Имаме области и в трите сфери на заболеваемост. Най-много заразени има във Враца, Бургас, Плевен и Перник. Най-малко са те в Разград, Смолян, Търговище и Велико Търново”, съобщи на редовния брифинг на здравните власти главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев.
По информация на РЗИ, за последното денонощие в област Разград са регистрирани само 4 нови случая COVID-19. По един новозаразен има в Бисерци, Голям Поровец, Цар Калоян и Езерче.
През вчерашния ден е починал един заболял с коронавирус от Кубрат.
Активните случаи в региона са 82. От тях на домашно лечение са 61, а хоспитализираните са 21. Под карантина са поставени 98 души.





