Скрийншот БНТ

Депутатите приеха оттеглянето на Пламен Николов като кандидат-премиер на „Има такъв народ”. От 166 депутата 105 гласуваха „за“, „против“- 60, един въздържал се.

По-рано днес депутатите не можаха да съберат кворум при първия опит за гласуване, тъй като от ИТН напуснаха пленарната зала, а депутатите от ГЕРБ не се регистрираха. Зам.-председателят на НС Кристиян Вигенин предложи 15-минутна почивка, за да се реши как да продължи дневният ред при така създалата се ситуация, съобщи БНТ.

Малко след 11 ч заседанието беше подновено. Беше извършена поименна проверка за присъствие в залата, след което стана ясно, че има необходимият кворум от народни представители.

Мнозинството прие акт на НС, с който на практика одобри оттеглянето на Пламен Николов от процедурата. Това позволява президентът Румен Радев да връчи втория, а след това и третия проучвателен мандат.