Венци и цветя пред паметните плочи на шуменските опълченци пред храма "Свето Вознесение". Сн община Шумен

Кметът на община Шумен Христо Христов и председателят на общинския съвет Ася Аспарухова поднесоха венци и цветя в памет на загиналите за Освобождението на България шуменци по случай националния празник Трети март. На церемонията присъства и областният управител Катя Иванова.

Честването започна със заупокойна молитва за загиналите за Освобождението на България и молебен за здраве в храм „Свето Вознесение Господне“.

След това пред храма бяха поднесени венци и цветя на паметните плочи на опълченците от Шумен и региона. В церемонията се включиха и кметският екип, общински съветници, представители на военни, културни, просветни, партийни организации, деца и ученици, както и много граждани.

Празничната програма продължи с концерт на Симфониета – Шумен, в който участва и представителният духов оркестър към Национално училище по изкуствата „Добри Христов“ – гр. Варна.

Кулминацията на празника днес е тържествената заря-проверка, която ще се проведе на площад „Кристал“ пред Паметника на загиналите във войните шуменци от 18.30 ч. Организатори са Община Шумен, командването на Шуменския военен гарнизон и факултет „Артилерия, ПВО и КИС“ към НВУ „Васил Левски“.