Една от основните улици в шуменския квартал Тракия – „Дедеагач“, е заплашена от пропадане заради разбит от години основен канал на ВиК. Това предупреди общинският съветник Сунай Садък на заседание на икономическа комисия днес.
Садък обясни, че поне от 4 години пробитият канал на ул. „Дедеагач“ 17 подкопа основите на улицата. Освен това от тръбата се изсипват мръсни фекални води директно в река Поройна. Общинският съветник съобщи, че хората от района са събрали подписка и поиска от ВиК да включат обекта в плана си за ремонти още тази година. В противен случай пътят ще пропадне в най-скоро време, предупреди Садък. Въпросът ще бъде обсъждан на сесия в четвъртък, тъй като улицата не е включена в плана на ВиК за тази година.
Иначе съветниците от икономическа комисия подкрепиха инвестиционната програма на водния оператор за 2018 г. и възложиха на кмета на Шумен да гласува за нея на предстоящото обсъждане на 27 февруари. ВиК – Шумен предвижда инвестиции в размер над 600 000 лв., които ще бъдат вложени основно в поддръжка и ремонти на мрежата.


