Д-р Красимир Симеонов

Районната колегия при Българския лекарски съюз в Шумен проведе отчетно-изборно събрание, на което присъстваха 34 делегати от 6 дружества. Към момента лекарите в 10-те общини са 530 души, като само 340 от тях са обхванати в дружества на колегията.  След обсъждане на изминалия мандат делегатите си избраха ново ръководство.

Председател на шуменската колегия стана д-р Красимир Симеонов, специалист по болестите за уши, нос, гърло в доболничната помощ, един от най-активните деятели през последните 20 години на БЛС в региона. Заместник-председатели са: д-р Десислава Найденова – специалист от първо вътрешно отделение на МБАЛ-Шумен, председател на дружеството в шуменската болница, д-р Николай Николов – хематолог, д-р Милен Чолаков, представител на джипитата.

Организационен секретар е д-р Валентин Димитров – началник на ортопедичното отделение в МБАЛ-Шумен.

Останалите членове на управителния съвет са: д-р Георги Иванов – гастроентеролог, д-р Стоян Тодоров – ревматолог, началник на първо вътрешно отделение в МБАЛ-Шумен, д-р Хамди Авджъ – началник на неврологичното отделение в МБАЛ-Нови пазар, д-р Васил Василев – джипи в село Васил Друмево. Председател на контролната комисия е д-р Йорданка Маринова, заместник-директор на МБАЛ-Шумен. Председател на комисията по професионална етика е д-р Мирослав Павлов от Центъра за спешна медицинска помощ в Шумен.

Валентина МИНЧЕВА