17-годишен велосипедист е пострадал при пътен инцидент в неделя около 21.30 ч. в село Дибич, съобщиха от полицията. Младежът бил блъснат на кръстовището на улиците „Георги Димитров“ и „Васил Левски“ в селото от водач на лек автомобил Фолксваген Пасат.

Шофьорът на леката кола Д.С./20г./ от Шумен е тестван за алкохол, наличие не е установено. Велосипедистът, 17-годишен младеж от Дибич, е откаран за преглед в МБАЛ- Шумен. Оставен е за наблюдение в болничното заведение с комоцио и без опасност за живота. Образувано е досъдебно производство.