КЕВР разпореди проверка за спирането на водата в с. Мадара по повод жалба на шуменския общински съветник Добромир Драев.  Сигналът на Драев е във връзка с липсата на санитарно-охранителна зона на язовир Тича, но в него се поставя и въпроса за липсата на водоснабдяване във високата част на село Мадара за повече от 15 дни.

Националният регулатор още не е отговорил на въпросите за санитарната зона, но пък е разпоредил на ВиК-Шумен да направи проверка в с. Мадара.  В 7-дневен срок ВиК трябва да отговори на няколко въпроса: колко пъти от началото на годината е спирала водата в с. Мадара и по какви причини, как хората са били уведомяване за предстоящото спиране на водата, колко аварии е имало по ВиК-мрежата и за колко време са били отстранени, как е осигурявано алтернативното водоснабдяване в Мадара, какви действия планира дружеството за решаване на проблема.

Добре е, че КЕВР започва проверка, но по-важни са резултатите, коментира общинският съветник Добромир Драев.  Според него, в случая трябва да има не само проверки, но и наказани служители на ВиК, а жителите на Мадара трябва да бъдат обезвъзмездени за липсата на вода.  Щом ВиК – Шумен не предоставя качествена услуга, трябва да върне парите на хората и да осигури вода на потребителите за своя сметка, коментира Драев.

Той се закани, че ще продължава да настоява за отговор на най-важните си въпроси – за липсата на СОЗ на язовир Тича, за лошото качество и за високата цена на водата в Шумен.  Няма да ги оставя на мира, обеща Драев по адрес на националните и местни институции, които сезира преди няколко дни с въпроси за водата https://radian.bg/2018/08/28/obshtinski-savetnik-prodalzhava-da-tormozi-institutsiite-za-vodata-na-shumen/