123 свидетелства за управление на моторно превозно средство са били временно отнети от водачите през месец март в Шуменско, съобщиха от областната дирекция на МВР. Заради наложени глоби, които не са били платени в срок за доброволно заплащане, са отнети временно шофьорските книжки на 76 водачи. В други 20 случая са временно отнети книжките на шофьори, които са били без задължителна застраховка „Гражданска отговорност“. Двама са останали без свидетелства за правоуправление, след като отказали да бъдат тествани за алкохол или упойващи вещества, 17 след като било установено, че шофират с алкохол с концентрация 0,5 промила, а 9 след употреба на наркотични вещества или аналози.
Пред последния месец пътните полицаи са засекли над 5200 нарушения в региона. Най-много са нарушенията, свързани с неспазване на скоростните режими. 508 водачи са били с нередовни документи, а 220 са управлявали технически неизправно МПС. През месец март са регистрирани 42 пътнотранспортни произшествия, като 10 от тях са били тежки. Ранени в катастрофи са 13 участници в движението.
При проверките са установени 21 водачи, които са управлявали след употреба на алкохол и 9 след употреба на наркотични вещества или техни аналози. По време на пътния контрол са установени 317 шофьори, които не са ползвали обезопасителен колан или каска. За неправилно спиране или паркиране са санкционирани 415 водачи. 59 са ползвали мобилен телефон по време на управление на моторно превозно средство.
Установени са и 40 неправоспособни водачи, други 77 са били без застраховка „Гражданска отговорност“. За отнемане на предимство на пешеходец са санкционирани петима водачи, а 36 са санкционираните през март пешеходци, които са пресичали неправилно или на непозволени места.
От движение през месец март са били спрени 55 пътни превозни средства, а на други 38 е била прекратена регистрацията.





