Товарен автомобил Рено се преобърна на магистрала Хемус, на километър и половина след бензиностанция ОМВ от Нови пазар към Шумен, съобщиха от полицията.
31-годишният шофьор загубил контрол над цистерната, след като товарът рязко го дръпнал надясно. Водачът е невредим, успял да излезе през люка. Правоспособен е, не е употребил алкохол, информират от ОДМВР.

Товарният автомобил е превозвал сода, но при инцидента товарът не се е разпилял и не пречи на движението на магистралата.
От полицията уточняват, че вероятно ще се наложи участъкът да бъде затворен за кратко при изваждането на автомобила





