Инфекциозното отделение в МБАЛ - Шумен. Снимка архив Радиан.бг

66-годишен шуменец, който беше с доказана инфекция от Covid 19, е починал в МБАЛ – Шумен, съобщиха от лечебното заведение. Мъжът беше настанен в инфекциозно отделение и беше третият от общо четирима заразени с коронавирус, които са установени досега в шуменската болница.

Пациентът е бил с тежко онкологично заболяване, което е причината за смъртта му, обясняват от болницата. През последните дни шуменецът е дал две отрицателни проби за коронавирус и на практика е бил излекуван от инфекцията.

По-рано от болницата бяха изписани други двама пациенти с Сovid 19, които вече са клинично здрави. В момента в болницата с коронавирус е само жена на 83 години.

При направените вчера проби на пациенти на МБАЛ – Шумен няма положителни на Сovid 19.