Продължават занятията на децата от клуб „Млад полицай“ от лятната работилница към РБ „ Стилиян Чилингиров“ – Шумен. Днес инсп. Ирина Панова от Детска педагогическа стая, която им води обучението, ги среща с криминалисти за демонстрация как се търсят следи и се вземат отпечатъци.
Заниманията започнаха в началото на седмицата, когато учениците се запознаха отблизо с полицейската професия. Разгледаха помещенията за задържане и за разпознаване в районното управление, запознаха се с оперативния дежурен, който приема сигналите за престъпления и нарушаване на обществения ред. С инсп. Мирослав Миронов си припомниха основните правила за безопасни игри през лятото, позволените места за каране на велосипеди и тротинетки.
Запомняща беше срещата им с полицейските кучета вчера в питомника на полицията в Шумен. Старши полицай Ивайло Панайотов ги запозна с част от ежедневната им тренировка. Децата с интерес проследиха как кучетата изпълняват командите на своя водач. Научиха, че първата професионална школа за кучетата започва на 7 -8 месечна възраст и че до тази възраст занятията им преминават под формата на игра.
Утре едноседмичните занятия ще приключат със симулативен съдебен процес, по време на който инсп. Панова ще разясни какво е престъпление и какви са последствията от извършване на противоправни деяния.





