Сн. ОДМВР

Транспортирането на машините за гласуване в област Шумен започна, съобщиха от областната дирекция на МВР. Малко преди полунощ устройствата пристигнаха в логистичен център в Шумен и бяха под полицейска охрана цяла нощ.

Тази сутрин са предадени на представители на фирма „Сиела“, пломбата е срязана, машините са разтоварени и натоварени на определените от транспортната фирма превозни средства.

Започна извозването им по определените 9 лъча в областта. Полицейски екипи и служители на РСПБЗН – Шумен съпровождат автомобилите, които транспортират всички 293 машини за предстоящия вот. Предават се на определените техници, които ги инсталират.

Охраната на секционните комисии се поема от полицейски служители след това.