Вълнуваща и красива вечер ни очаква на 2 февруари от 18:35 ч. в зала „проф. В. Вичева“ със звездните ни гости Леля Байрамогуларъ /флейта/ и Байрам Байрамогуларъ /обой/ от Република Турция. Симфониета-Шумен ще предложи на своята публика вълнуваща музикална разходка „На два континента“.

На диригентския пулт застава маестра Калина Василева. В програмата ще прозвучи премиерното за България изпълнение на Рапсодия за флейта, обой и оркестър от турската композиторка Йозге Гюлбей Уста.

Ще може да бъде чута още увертюрата “Отвличане от сарая” и Симфония № 35 “Хафнер”от В. А. Моцарт.