Шуменският тим беше в състав: Цветомир Йосифов, Джанер Якуб и Александър Димитров.

Шуменският спортен клуб за хора със зрителни увреждания „Светлина“ спечели национален турнир по спортна табла за незрящи, който се проведе тази седмица в Пловдив, съобщиха за сайта Радиан участниците.

В състезанието взеха участие спортни клубове от София, Пловдив, Шумен, Кюстендил, Габрово и Монтана.  Турнирът беше организиран от спортен клуб „Изгрев“ по повод международния ден на слепите 13 ноември и с финансовата подкрепа на Лайънс клуб – Пловдив.

Шуменският тим беше в състав: Цветомир Йосифов, Джанер Якуб и Александър Димитров.  Отборната надпревара премина в духа на феърплея, като се играеше до 5 от 9 победи при контрола 1,30 часа в пет кръга, разказаха участниците.  Шуменци се представиха достойно и заслужено взеха шампионската купа.

Ето и крайното класиране: 1. СКХЗУ „Светлина“ – Шумен, 2. СКИ „Витоша“ – София, 3. СКХЗУ „Бялата лястовица“ – Габрово.  Участниците в състезанието благодарят на организаторите на двата турнира за поканата и за страхотната организация!