Адвокат Стоян Димитров Ненчев е новият председател на общинския съвет в Разград. Той беше избран на днешното заседание на местния парламент с таен вот със 17 гласа „за”. Един глас по-малко получи вторият кандидат – издигнатият от ГЕРБ досегашен председател Надежда Радославова. Тя беше освободена по-рано с гласовете на групата съветници на БСП, ДПС, Реформаторския блок и съветниците Иво Димитров и Милена Орешкова. Мотивите за предсрочното прекратяване на правомощията на Радославова бяха недобра организация на работата и невъзможност да изпълнява пълноценно функциите си.
След гласуването Надежда Радославова благодари на колегите си за подкрепата и на кмета д-р Валентин Василев за това, че я защити. Тя пожела на новия председател на местния парламент ползотворна работа. „Г-н Димитров, надявам се цирковете в залата на общинския съвет да спрат, не защото вие сте по-добрият председател, а защото сте в коалиция с тези, които ги правят”, каза Радославова. Тя подчерта, че където и да е, на какъвто и пост и позиция да бъде, ще продължава да работи за промяната в Разград и общината и тя да бъде видима, такава каквато е през последната година.
Новият председател на общинския съвет Стоян Димитров също изказа благодарност към съветниците за подкрепата да поеме тежката задача от този горещ стол да ръководи заседанията на местния парламент. Той изрази думи на благодарност и към досегашния председател на местния парламент за усилията, които е положила. „Твърдо съм уверен, че общинският съвет ще работи пълноценно и нормално, за да бъде здравият втори стълб в местното самоуправление“, допълни Димитров.
Редовното заседание на местния парламент продължава.





