Няма кандидати да купят бившото летище край Търговище. Обявеният от Агенцията за приватизация търг се провали заради липса на желаещи да наддават. Процедурата беше насрочена за вчера, при началната цена от 2 милиона лева.
За продажба беше обявен поземлен имот от над 943 415 квадратни метра, заедно с аерогара и сграда за техническо обслужване.
Летище „Търговище“ беше затворено за полети от началото на 1998 г., а от 10 ноември 1999 г. е изцяло закрито със заповед на министъра на транспорта. То е разположено в землището на село Буховци, на около 13 километра североизточно от града. До 1989-а година от него са осъществявани редовни полети за София. Пистата е дълга 2600 метра.
През 1996 г. активите и пасивите му са включени в баланса на „Летище Пловдив“. През месец август 2009 г. летището е продадено за 480 хиляди лева на фирма, собственост на 20-годишния Иво Красимиров Петров. Компанията се оказва единствена, чиято оферта е допусната до участие в търга. Само няколко месеца по-късно продажбата е оспорена от тогавашния транспортен министър Александър Цветков, който смята, че сумата е занижена трикратно, спрямо оценката. Сделката е дадена на прокуратурата и прекратена.


