Момент от срещата в шуменската зала „Младост“    Снимка БК „Шумен“

БУБА Баскетбол взе 16-та поредна победа в А група – мъже, като се наложи над Шумен като гост със 78:75.  Гостите пристигнаха в Шумен само с 8 играчи, заради контузии и заболявания на много от състезателите си, но въпреки това още в първата четвърт на мача поведоха с 15 точки.

Късата скамейка обаче логично доведе до намаляването на разликата във втория период, с отлични бързи атаки за Шумен и много точки в подкошието. Домакините свалиха до четири точки изоставането си в края на полувремето, но две последователни тройки за БУБА все пак им позволиха да се оттеглят на почивка при 40:47.

В третата част БУБА отново взе инициативата и успя да се откъсне от съперника си с 14 точки преднина.

Шумен обаче не се отказа  да търси обрат и стартира последната четвърт със серия от 9:0.

Последва нова поредица от 8:1 за домакините и за първи път в мача разликата падна само до 2 точки – 70:72.

Шуменци  нямаха достатъчно време за финален шурм за да постигнат равенство и така след 78:75 БУБА спечели 16-та си поредна победа.

С 21 точки и 12 борби за успеха на БУБА завърши Александър Милов, Иван Алипиев добави 20 точки, а Лъчезар Димитров – 14 точки, 7 асистенции, 5 откраднати топки и 4 борби.

За домакините от Шумен Андрей Иванов постигна 15 точки и 20 борби, девет от тях в нападение, а 15 точки отбеляза и Милен Чолаков.