Предложението за поставяне на кръст на Шуменското плато ще бъде внесено на следваща сесия, заяви инициаторката Наталия Стефанова от НФСБ. Днес общинските съветници не разгледаха нейната докладна записка за изграждане на 33-метров кръст на платото. Мотивите са, че документът е внесен по-късно и не е разглеждан от постоянните комисии на местния парламент.

Наталия Стефанова обясни, че не се отказва от предложението си и ще го внесе отново за разглеждане на следваща сесия, след като бъдат направени някои корекции. За следващо заседание остана и идеята за създаване на общински фонд Ин витро. В дневния ред на днешната сесия имаше общо 40 точки.