Община Шумен организира пролетно почистване на града на 31 март, събота, напомнят от общинската администрация и приканват гражданите, директорите на училища, учреждения и фирми да организират почистване на районите, където живеят, учат или работят.
Кампанията ще обхване и селата в община Шумен, а общината призовава да се спазва въведената вече организация – ако при почистването, освен битови има растителни и строителни отпадъци, те трябва да се събират на определените за целта терени за всяко село.
За желаещите да участват в кампанията е предвидено раздаване на безплатни чували, като за целта в съботния ден са организирани четири пункта:
- от 9 до 10 часа – пред сградата на Младежкия дом
- от 9 до 10 часа – на паркинга до магазин БулМаг в кв. „Тракия“
- от 10:30 до 11:30 часа – на стария обръщач в кв. „Б. Българанов“, до 24-та детска градина
- от 10:30 до 11:30 часа – пред Народно читалище „Тодор Петков“ в кв. „Добруджа“
Събраните в чували отпадъци трябва да бъдат оставени в непосредствена близост до контейнерите за смет. Ако наблизо няма контейнери, чувалите трябва да бъдат изнесени в близост до пътя. Извозването на събраните отпадъци ще бъде осъществено от общинските предприятия „Строителство и благоустройство“, „Паркове и обредна дейност“ и „Чистота“.
Община Шумен призовава гражданите да се включат в кампанията и да бъдат съпричастни към опазването и поддържането на чистотата в града.


