След началото на пролетния сезон отборът на „Ботев“ (Нови пазар) допусна четвърта поредна загуба (втора на собствен терен), този път от гостуващия „Хитрино“,  в мач от отложения XXII кръг на лигата. Загубата на новопазарци беше очаквана, като се има пред вид, че отборът след есенния сезон беше напуснат от доста силни единици, предимно играчи на „Спартак“ (Варна), които се върнаха при „соколите“.

Футболистите на „Хитрино“ бяха пълновластни господари на терена и въпреки старанието на вратаря на „Ботев“  Тодоров още в 20-та минута разпечартаха новопазарската врата след гол на Ивелин Василев. Още по-осезаемо беше преимуществото на гостите през второто полувреме, които на три пъти улучиха и греди на вратата на „Ботев”, но вторият гол, отново дело на Ивелин Василев, падна чак в 83-та минута.

В дербито на XXII кръг „Добруджа 1919“ победи с 2:0 „Спартак 1918“ на стадион „Дружба“ в Добрич. Головете паднаха след почивката, като в 47-та минута откри резултата, а крайното 2:0 оформи влезлия като резерва за добруджанци Кадир в 87-та минута.