Трима души, сред които 9-годишно момиченце, пострадаха при два различни пътни инцидента вчера в Търговищка област, съобщиха от полицията.
Първото произшествие е станало около 9.30 ч. между поповското село Захари Стояново и Костанденец, община Цар Калоян. Правоспособният водач А.Х., на 55 години, от с. Захари Стояново, управлявайки лек автомобил „Алфа Ромео“, на ляв завой изгубил контрол и навлязъл в лентата за насрещно движение. Там се блъснал в предната лява част на движещ се в посока село Захари Стояново товарен автомобил „МАН“ със софийска регистрация с прикачено ремарке. Камионът е фирмена собственост и е бил управляван от И.Н., на 58 години, от гр. Своге.
Вследствие на удара водачът на лекия автомобил е настанен в МБАЛ-Разград с комоцио, а пътуваща на предната дясна седалка 34-годишна жена е настанена за лечение в същата болница с фрактура на ребро. Няма опасност за живота на пострадалите. На двамата водачи са взети проби за алкохол, които са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство по описа на РУ-Попово.
На 15 август около 17.58 ч. в Търговище на паркинг пред магазин от търговска верига правоспособният водач Й.Й., на 63 години от гр. Търговище с лек автомобил“БМВ“, движейки се в дясна лента до паркоместа е блъснал с предната броня на колата си приближаващ се от дясно велосипедист – 9-годишно момиче от Търговище.
В резултат на пътния инцидент детето е настанено за лечение в ортопедично отделение на МБАЛ-Търговище със счупено бедро, без опасност за живота му. На водача е взета проба за алкохол, която е отрицателна. По случая е образувано досъдебно производство по описа на РУ-Търговище.





