„Светкавица“(Търговище) разгроми с 5:0 на стадион „Димитър Бурков“ гостуващия тим на „Волов“(Шумен) в мач от III кръг на лигата.  Головете отбелязаха Христо Станчев (2), Юлиян Загоров, Хасан Хасан и Динко Дерменджиев.

В следващия IV кръг (15 – 16 септември) „Светкавица“(Търговище) гостува на „Локомотив“(Русе), докато „Волов“(Шумен) приема  „Кубрат 2016“(Кубрат)

Преди това за Купата на аматьорите „Волов“(Шумен) на 9.09.2018 г. (неделя) от 17,00 часа на стадион „Панайот Волов“ ще приеме победителя от двубоя между „Ботев“(Нови пазар) и „Хитрино“, която ще се играе на 6.09.2018 г. (четвъртък) от 17,00 часа на градския стадион в Нови пазар.

„Хитрино“ постигна втора поредна победа от началото на първенството. Гостите от Хитрино прибавиха нови 3 точки при гостуването си на новака в групата „Тополи 2010“ (Тополи) в среща от поредния III кръг. Първото полувреме завърши 0:0. В края на мача гостите реализираха два гола чрез  Ивелин Василев и Йордан Йорданов и спечелиха двубоя.

В следващия IV кръг „Хитрино“ почива, „Тополи 2010“(Тополи) гостува на „Калиакра“(Каварна).

Футболният отбор на „Ботев“(Нови пазар) записа втора победа от началото на сезона. Момчетата на Радостин Димов надиграха с 2:1 като домакин лидера на групата „Суворово“ в среща от III кръг и продължават да са непобедени през настоящият шампионат.

Жълто-черните от Нови пазар започнаха силно двубоя и още в 20 мин. вече водеха с 1:0 след точното попадение на Георги Щерев. В 58-ата минута Кирил Радев използва неразбирателство между вратаря Костадин Иванов и защитника Станислав Иванов, открадна топката и я заби в мрежата  – 2:0. В 62 мин. „Ботев“(Нови пазар) можеше да увеличи преднината си, но шутираната топка от Симеон Симеонов не намери очертанията на вратата на гостите. В 65 мин. бърза контраатака на „Суворово“ завърши с отбелязването на гол във вратата на Тодор Тодоров, реализиран от Александър Чукански.