Двама шофьори са били засечени да управляват автомобили в Шумен след употреба на алкохола, съобщиха от ОДМВР.
В 9.30 ч. на 30 декември за проверка на ул. “Генчо Панайотов“ в Шумен бил спрян водач на лек автомобил Опел Астра. Зад волана бил Б. Н. /38г./ от Шумен, който след тест с дрегер показал 1,74 промила алкохол. Мъжът не е дал кръвна проба за анализ и бил задържан за срок до 24 часа в РУ-Шумен. За извършено престъпление по чл. 343 Б от НК е започнато бързо производство.
В 23.10 ч. на 30 декември за проверка на ул. “Алеко Константинов“ в Шумен бил спрян Опел Калибра с бургаска регистрация. Зад волана на автомобила бил М. М. /24г./ от бургаското село Шиварово. Тестван бил с дрегер, който отчел 1,43 промила алкохол. Водачът е дал кръвна проба за анализ, задържан е за срок до 24 часа в полицейското управление в Шумен. За престъпление по чл. 343 „Б“ от НК е образувано бързо производство.





