На 7 април с различни прояви в Търговище ще бъде открит активният мотосезон през 2019 г. Организатор е клуб „The Keepers MCC“.
Любителите на моторите ще се съберат в 10 ч. на паркинга пред естрада „Борово око“. В 11.30 ч., с полицейска охрана и пилотиращи автомобили, колоната ще се отправи към храм „Св. Троица“ в квартал Въбел, където ще бъде отслужен водосвет за здраве.
Традиционната почетна обиколка в града ще започне в 12.30 ч. и ще премине по маршрут: квартал Въбел – кръговото кръстовище на околовръстния път – ул. „Ал. Стамболийски“ – бул. „Трайко Китанчев“ – ул. „Трети март“ – ул. „Кап. Данаджиев“ до паркинга на „Борово око“.
Приветствие от сцената в парка ще отправи кметът д-р Дарин Димитров. Предвидена е и концертна програма с участието на групата от Търговище „Militia“ и рок групата „Forgot the Ten“ от Шумен.
Община Търговище и Районното управление на полицията апелират гражданите и участниците в мотосъбора за повишено внимание и отговорност по време на проявите, които ще бъдат под засилена охрана и колоната ще се придружава от полицейски автомобили.
С проявите организаторите пожелават безопасно пътуване на всички участници в движението през пролетно-летния сезон и призовават за толерантност от страна на водачите на моторни превозни средства.





