Започват ремонти на читалищните сгради в селата Голямо Ново, Голямо Соколово и Лиляк, за които в бюджета са заложени 30 000 лв., съобщиха от община Търговище.
В с. Голямо Соколово ще бъде подменена дограмата на читалището, ще бъдат шпакловани и боядисани стените в читалнята и библиотеката, където е предвиден и ремонт на подовата настилка от паркет.
В Голямо Ново и Лиляк е предвиден частичен ремонт на покривите на читалищните сгради.
В Голямо Ново дейностите включват полагане на дишаща мембрана на конструкцията, подмяна на керемиди, на капаци по билото, както и подмяна на улуци и водосточни тръби и казанчета. Предвиден е ремонт на капандурите и комините.
Подмяна на обшивката и бордовете на покрива е предвидено в Лиляк. Ще бъде направена и външна мазилка по стените и комина.
През 2018 г. Община Търговище също осигури 30 000 лв. за ремонти на читалищата в селата Съединение и Драгановец, както и в квартал Въбел.



Добрият ремонт изисква добра дограма…