Преди първия съдийски сигнал на срещата между „Светкавица“ и „Добруджа“, играна на стадион „Димитър Бурков“ в Търговище, едва ли някой е предполагал, че ще последва истинско голово шоу.  Снимка Добруджабг

Четири срещи от първия кръг на Североизточната трета футболна лига се изиграха в събота. „Ботев“ (Нови пазар) започна сезона с домакинско равенство срещу „Хитрино“, а „Устрем“ (Дончево) спечели гостуването си на „Калиакра“ (Каварна) с 3:1. „Светкавица“ (Търговище) и „Добруджа“ направиха истинско голово зрелище, като мачът завърши с успех с 6:4 за тима от Добрич. „Септември“ (Тервел) зарадва своята публика с труден успех с 3:2 над „Тополи“.

По програма трябваше да се изиграе и още един мач, но срещата между „Шумен 2007“ и „Бенковски“ (Бяла) бе отложена за 8 септември заради късното включване на домакините в групата.

„Добруджа“ започна с победа новия сезон. В дербито на първия кръг на лигата  „жълто-зелените“ победиха „Светкавица“ в Търговище с 6:4.

„Добруджа“ излезе на терена с намерение  да победи  и още в 3 –ата минута топката влезе във вратата на „Светкавица“, но голът на Галин Стоянов бе отменен, заради засада. В 20-ата  мин. Кристиян Петков  излезе сам срещу вратаря на домакините и с удар под плонжа му откри резултата. Веднага след това  „Светкавица“ успя да изравни. Добруджанци бързо наклониха везните в своя полза и  с голове на Денис Кадир в 27 и 38-ата минута поведоха преди почивката с 3:1.

Дъждът от голове продължи и през втората част на мача. За добричлии Тодор Паланков бе точен от дузпа в 51-ата мин., а пет минути по-късно Янчо Андреев отбеляза за 5:1. В 80 и 82-ата мин. „Светкавица“ успя да върне два гола, но не и интригата в мача, защото в 86-ата  минута Галин Стоянов вкара шесто попадение за „Добруджа“. Преди последния съдийски сигнал „Светкавица“ отбеляза четвъртото си попадение за крайното 6:4.