У дома дори и стените на прехвалената „Арена Шумен“ не помагат. В това се убедиха и хандбалистките на „Шумен“ в домакинския си мач от третия кръг срещу „Бъки“ (Габрово) загубен с 18:32 (7:15). Едва десетина минути през първата част шуменки успяха да поддържат равенството до 5:5. След това връзките между защита и нападение на домакините се късаха постоянно, което бе достатъчно опитният тим на Габрово да реализира седем безответни гола до 12:5 и да приключат първото полувреме при 15:7.
Объркването в играта на „Шумен“ не престана и през втората част на мача и това доведе до разгромния резултат от 32:18 в полза на „Бъки“.


